Regały metalowe – idealne do warsztatu i nie tylko

Autor zdjęcia: e-regaly.pl

Poszukujesz trwałego mebla do uporządkowania swojego przydomowego garażu? A może urządzasz powierzchnię magazynową i zastanawiasz się nad najtańszą opcją jej zagospodarowania? Pomocny może okazać się zakup metalowych regałów, które są solidne i jednocześnie bardzo trwałe, a dodatkowo stosunkowo tanie.

Najpowszechniejsze oferowane modele

Regały metalowe to meble o bardzo wielu zastosowaniach. Nadają się zarówno do zagospodarowania przestrzeni magazynowej, jak i domowej. W magazynach widuje się przeważnie trzypiętrowe modele o sporej nośności, sięgającej 3 ton na jedno piętro i wysokości niemal 5 metrów (regały metalowe paletowe). Takiego modelu jednak nie kupimy w popularnych sieciach meblowych. Na potrzeby niewielkich przedsiębiorstw, sklepy oferują regały metalowe do warsztatu, sklepu, małego magazynu i biura. Dla ludzi zafascynowanych stylem skandynawskim, oferuje się regały metalowe o delikatnej konstrukcji, pasujące do wyposażenia wnętrza i nie rzucające się w oczy.

Regały warsztatowe i magazynowe

Ten rodzaj mebli kupowany jest najczęściej, bowiem jest to urządzenie przydatne zarówno w firmach i sklepach, jak i przydomowych warsztatach, garażach oraz składzikach. Najpowszechniejsze są regały o wysokości 180 cm, zapewniające ergonomiczny dostęp do wszystkich przechowywanych przedmiotów. Najpopularniejszym materiałem konstrukcyjnym jest stal ocynkowana, która zapewnia wystarczającą wytrzymałość oraz odporność na korozję. Niepodważalnymi zaletami tych mebli są:

  • niska cena (od 65 zł)
  • duża nośność (ok. 150 kg na jedną półkę)
  • wysoka wytrzymałość
  • trwałość (gwarancja nawet na 20 lat)
  • łatwość montażu
  • niewielka masa

Metalowe regały stosowane w biurze wyglądają nieco inaczej. Muszą łączyć w sobie funkcjonalność i wytrzymałość oraz elegancki wygląd. Posiadają one delikatniej wyglądającą konstrukcję, są polakierowane oraz niższe. Idealne do przechowywania segregatorów.

Metalowy regał do pokoju

Modele stanowiące wyposażenie domowych wnętrz, są dużo droższe od tych opisanych wyżej. Ich koszt może sięgać nawet 3 tys. zł. Podstawa ich konstrukcji wykonana jest z lakierowanej stali, a blaty półek z litego drewna, np. dębowego. Wysokość mebla to często 200 cm, co pomaga zagospodarować przestrzeń na przeróżne rzeczy, począwszy od książek po bibeloty spakowane w ozdobne pudełka. Taki mebel idealnie wkomponowuje się w surowe, minimalistyczne wnętrza. Nie brakuje także artystycznie zdobionych wyglądających na stare modeli, oraz prostych regałów posiadających nowoczesny i niesymetryczny układ półek. Dostępne są zarówno regały wolnostojące, jak i wiszące.