Regały metalowe – idealne na poddasze i do piwnicy

Autor zdjęcia: e-regaly.pl

W większości domów jest takie miejsce, gdzie składuje się różne rzeczy. To może być kolekcja czasopism, na które nie ma miejsca w innych pomieszczeniach. Na poddasze czy do piwnicy trafiają także ozdoby świąteczne albo pasujące do określonej pory roku. Potrzeba nieraz też miejsca na ubrania noszone poza bieżącym sezonem. Czy umieści się tego rodzaju rzeczy na poddaszu, czy w piwnicy, przyda się regał.

Solidny i niedrogi regał do piwnicy i na strych

Duże przedmioty mogą stać bezpośrednio na podłodze. Jednak mniejsze i średniej wielkości warto umieścić na półkach. Niektóre takie rzeczy mogą być ciężkie. Ważne więc jest, by półki mogły podołać dużym obciążeniom. Z tego względu dobrym wyborem będą regały metalowe. Są solidne, wytrzymałe, a ich ceny nie są wysokie. Nawet jeden taki regał to konstrukcja, która pomoże opanować chaos. Metalowe regały są pojemne, a obecność półek pozwala odpowiednio wszystko poukładać. Można kłaść rzeczy obok siebie według ich rodzaju, dzięki czemu łatwiej jest znajdować, co potrzebne. W opanowaniu chaosu pomogą pojemniki i pudła. Są potrzebne na drobne przedmioty.

Korzyści z wyboru regału metalowego

Regały półkowe z metalu są solidne. Jeśli są to proste magazynowe konstrukcje, to mają przystępne ceny. Takie są najlepsze nie tylko z powodu cen. To właśnie one wytrzymują duże obciążenia. Projektowane są dla magazynów i warsztatów, a tam znajdują się rzeczy cięższe niż w gospodarstwie domowym. Montaż ich jest prosty, szczególnie jak wybierze się regały metalowe montowane na wcisk. Korzyści z wyboru takiej konstrukcji to także niewielka waga i lekkość wizualna. Łatwo jest je wnieść, tym bardziej że są w częściach. Ze względu na lekką konstrukcję nie będą przytłaczać przestrzeni.

Regały metalowe – ile i jakie wybrać?

Regały mają różne wymiary. O tym, jakie wybrać, zadecyduje ilość miejsca na nie. Jeśli jest go dużo, to można wybrać niższe, ale za to np. trzy zamiast dwóch. To, co należy przemyśleć przed zakupem, to:

  • szerokość i głębokość,
  • wysokość regału,
  • maksymalne obciążenie półki,
  • sposób montażu, czyli regał wciskany albo skręcany.

Kolejna rzecz do przemyślenia to ilość regałów. Regały metalowe nie należą do drogich, więc można nabyć ich kilka. Im więcej, tym większa swoboda w ustawianiu rzeczy na półkach. Lepiej można je posegregować i jest więcej wolnego miejsca między przedmiotami czy pudłami. Zyskuje na tym estetyka. Jeśli jednak wystarczy jeden i pozostanie na nim jeszcze trochę miejsca, to można na nim poprzestać. Zbyt wiele regałów może skłaniać do zaniedbań w pozbywaniu się przedmiotów. To, co niepotrzebne, może zostać pozostawione, bo jest na to miejsce, a to nie jest korzystne.